Назаренко Н.О.
вчитель іноземної мови
                                                       Золотоніської спеціалізованої школи
інформаційних технологій №2

Матеріал для виступу
на серпневій конференції працівників освіти 27.08.2015р.

Шановні колеги, учасники конференції!
Усі ми  є свідками зміни світових пріоритетів. Особлива увага сьогодні прикута до вивчення іноземної мови.  Приємно, що діти та батьки починають все більше усвідомлювати необхідність вивчення іноземної мови, адже без неї не можливо іти в ногу з часом.
           Безперечно, досконалому володінню іноземної   мови сприяють міжнародні зв’язки.             У 2006р. спеціалізованою школою №2   інформаційних технологій і гімназією та Академією Міннехаха (США, штат Міннесота) підписано угоду про співпрацю. Упродовж багатьох років було проведено ряд спільних проектів по обміну досвідом у викладанні англійської мови. Американські колеги проводили уроки на базі наших шкіл, вміло ділилися сучасними методиками та засобами навчання. З часом і наші вчителі мали змогу відвідати сестринські навчальні заклади Сполучених Штатів. На жаль, зараз менше можливостей організовувати візити обміну вчителів, але маємо надію, що у майбутньому ця практика відновиться. Значну методичну та фінансову допомогу СШІТ №2, загальноосвітній школі №3 та гімназії протягом тривалого часу надає Фундація  Шепердз (США).
Хочеться наголосити на тому, що у цьому році МОН ініціювало загальнонаціональний проект мовних таборів. Але, учні наших шкіл вже не один рік вдосконалюють свої мовні компетентності завдяки таборам з носіями мови. За останні роки золотоніські вчителі разом з американськими волонтерами проводили музичні, драматичні, хореографічні, спортивні, мовні табори ESL. Найкраще оволодіти мовою можливо завдяки живому спілкуванню. У  цьому році школярі мали шанс з користю провести час у спортивному та музичному таборах. Крім того, понад 250 школярів нашого міста стали учасниками американських мовних таборів, які проходили на базі СШІТ №2 для  молодшої ланки та на базі гімназії для учнів старшої школи. Пліч-о-пліч українські  вчителі з американськими волонтерами проводили інтерактивні заняття, ігри, сприяли тому, щоб учні опановували іноземну мову у невимушеній дружній атмосфері. Із  року в рік діти з великим бажанням беруть участь у літніх проектах. Маємо надію, що надалі коло шкіл нашого міста, залучених до мовних таборів буде поширюватися.
Лише участю у мовних таборах наші міжнародні стосунки не обмежуються. Продовж минулого навчального року учні спеціалізованих шкіл №1, № 2 та гімназії  стали учасниками дистанційного навчання за програмою канадського коледжу (м. Ванкувер). Це інноваційний та креативний підхід до процесу вивчення англійської мови з використанням інформаційних технологій. Весь матеріал програми SMRT викладений англійською мовою. Учні повністю занурюються у процес вивчення іноземної мови з використанням Інтернету та інших он-лайн ресурсів. Їхню роботу керують  вчителі англійської мови школи, а перевіряють викладачі Канадського коледжу. Всі учні нашої школи та гімназії успішно склали тестові завдання  обраного рівня програми SMRT та отримали сертифікати канадського коледжу.
Але географія міжнародних відносин на цьому не обмежується. Бо діти золотоніських шкіл мають змогу вивчати не лише англійську мову, а й французьку та німецьку. І, завдяки досвідченим педагогам налагоджують співпрацю з різними Європейськими країнами.  
Усе це сприяє тому, що учні нашого міста мають хороші результати. Кожного  року є переможці олімпіад з іноземної мови. Впродовж останніх років незмінно займають призові місця на обласному етапі конкурсу захисту Малої Академії Наук. І цей рік не є вийнятком.  Випускники отримують високі бали на ЗНО для вступу у вищі навчальні заклади, обирають  лінгвістичні та мовознавчі спеціальності. Також показують достатній рівень знань, щоб навчатися за кордоном.  Випускники наших шкіл навчаються у Литві, Польщі, Великобританії, Ірландії, США, Франції, Канаді.
Вчителі постійно працюють над підвищенням  рівня професійної компетентності. Беруть участь у  семінарах-практикумах, майстер-класах, інтернет-конфренціях, вебінарах, які організовує відділ освіти та обласний Департамент освіти.

Кожного року перед вчителями постає питання, який навчально-методичний комплекс обрати. На жаль, змістовне наповнення навчальних підручники, які пропонує нам Міністерство, не відповідає рівню завдань ЗНО. Тому ми часто звертаємося до автентичних підручників. Маємо резерви для поліпшення викладання іноземної мови. Але, останнім часом вартість автентичної літератури значно зросла,  і мало хто може дозволити собі придбати її.

Наказом МОН збільшено години на вивчення іноземної мови за рахунок варіативної складової. Відтепер у 6 – 7 класах  кількість годин збільшена з 2-х до 3-х на тиждень. У 10 – 11 класах загальноосвітніх навчальних закладів - з  3-х до 3,5 годин. Проте, діти перебувають в нерівних умовах, адже це стосується лише загальноосвітніх шкіл, і не поширюється на заклади нового типу та спеціалізовані школи. Вчителі СШІТ №2 вдячні  адміністрації за розуміння, що знайшла можливість надати по 1 годині для організації роботи факультативів у 10 та 11 класах.

Закінчуючи свій виступ, хочу привітати всіх присутніх з початком навчального року. Зичу Вам міцного здоров’я,  наснаги і творчості, вагомих здобутків на освітянській ниві та миру в нашій державі.
                                                                                            


Немає коментарів:

Дописати коментар